تعاریف و اصطلاحات

چیزهایی که علم منطق و ریاضیات به ما نمی گوید

خبرنگاران بسیاری از کتاب ها حقیقت های حیرت آوری را نقل می کنند که علم ریاضیات و خرد برای ما آشکار ساخته است. همچنین بعضی از کتاب ها به موضوعاتی می پردازند که علم ریاضیات و خرد هنوز کاملا پیروز به تبیینشان نشده اند؛ ولی کتاب فراسوی مرزهای استدلال نوشته...

22 مهر 1400

آیا همه مدارس از آبان باز می شوند، مجوز بازگشایی به کدام مدارس داده می گردد؟

یک سؤالی که این روز ها خیلی از خانواده های دارای فرزند مدرسه ای می پرسند، این است که آیا در سال تحصیلی تازه، مدارس به شکل حضوری دایر می گردد؟

30 شهریور 1400

56 لذت ساده که روزتان را سرشار از شادی می نمایند

یکی از مهم ترین اهدافی که باید در زندگی داشته باشید، این است که همواره برای شاداب و خرسند بودن خود کوشش کنید. بسیاری از مردم هنگامی که به خوشبختی و دلایل آن می اندیشند، به احتمال زیاد بیشتر به ثروت و اهداف عظیم مادی فکر می نمایند. ولی برای احساس شادی نیازی...

7 شهریور 1400

تست روانشناسی عشق؛ دانش شما از عشق چقدر است؟

تست روانشناسی عشق دانش شما از عشق را می آزماید. شما هم مانند هر کسی در خصوص احساس عشق در هم جنسان و یا افرادی از جنس مخالفتان نظراتی دارید که می تواند درست یا غلط باشد. بیایید ببینید تصورات تان تا چه حد با واقعیت عشق در زنان و مردان سازگار است....

16 اسفند 1399

داستان معروف ضامن آهو و داستان واقعی ضامن آهو

داستان ضامن آهو از زندگی امام رضا (ع) روایت می شود و داستانی معروف است. بچه ها به شنیدن این داستان علاقه مند هستند؛ اما برخی افراد در صحت آن تردید دارند. داستان واقعی ضامن آهو و داستان ضامن آهو معروف و بچگانه را در خبرنگاران بخوانید.

1 اسفند 1399

تهدید بزرگ حیات اقتصادی ایران

حسین حقگو کارشناس اقتصادی در یادداشتی در روزنامه شرق نوشت: با مزیت های اقتصادی و صنعتی ایران دو گونه می توان برخورد کرد؛ یک برخورد، برخورد کوتاه مدت و سودانگارانه است و مواجهه دیگر بلندمدت و توسعه ای. در نگرش اول همین که بتوان از مزیتی برای امروز حاصلی...

22 بهمن 1399

عدم تحمل شکر ؛ این علائم یعنی دچارش هستید!

عدم تحمل شکر چیست و چه نشانه هایی دارد؟ گرفتگی شکم، نفخ شکم و مضطرب بودن تنها چند مورد از علائم عدم تحمل به شکر و قند است.

17 بهمن 1399

خواص کره حیوانی و فواید مصرف آن برای تندرستی

کره از دسته مواد لبنی بسیار مفید میباشد. تامین انرژی و مواد مغذی مورد نیاز بدن، استحکام استخوانها و عضلات و محافظت از پوست از خواص کره است.

27 دی 1399

اعلام کشف تپه نگاره باستانی در پرو

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، کشف تپه نگاره باستانی در پرو صورت گرفت.

3 آذر 1399

علت درد لگن در بارداری چیست و چگونه درمان می گردد؟

درد لگن در بارداری یکی از دردهای شایع بارداری است.علت درد لگن در بارداری جدایی سمفیز لگنی است. با راه های درمان درد لگن در بارداری آشنا شوید

12 آبان 1399

معایب ماسک های فیلتردار

وقتی نفس خود را به داخل فرو می کشید، این دریچه بسته می گردد، اما زمانی که نفس خود را بیرون می دهید، این دریچه باز می گردد و اجازه می دهد که هوای بازدم شما بدون فیلتر خارج گردد.

13 مهر 1399

جدیدترین اظهارنظر سخنگوی انرژی اتمی درباره خسارات وارده حادثه نطنز

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به حادثه روز پنجشنبه مجتمع شهید احمدی روشن (نطنز) گفت: در موضوع حادثه اولین هدف این بود که اطمینان حاصل کنیم که تلفات جانی نداشته باشیم بعد از آن عامل حادثه را بدانیم و ببینیم که چه میزان خسارت دیده ایم.

11 شهریور 1399

ماجرای تشییع جنازه چند هزار نفری شیخ منصور آلبوغبیش در شادگان چیست؟

در روزهای اخیر ویدیویی با عنوان تشییع جنازه شیخ منصور آلبوغبیش با حضور جمع کثیری از مردم و بدون رعایت پروتکل های بهداشتی در شادگان منتشر شده که واکنش هایی زیادی را به همراه داشت.

5 شهریور 1399

علت افزایش قیمت تخم مرغ چیست؟ ، مدیریت صادرات تخم مرغ برای تنظیم بازار داخلی

طی هفته های اخیر قیمت تخم مرغ افزایش چشمگیری داشته که فعالان این بخش رشد هزینه های تولید را عامل این گرانی عنوان می کنند.

25 مرداد 1399

دلایل کاهش صادرات ایران طی دو ماه امسال

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین با اشاره به کاهش صادرات ایران طی دو ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گفت: تجارت دنیا نیز به علت شیوع ویروس کرونا در ماه های اخیر حدود 30 درصد افت کرده است.

13 مرداد 1399

ترامپ شرکت های آمریکایی را به افزایش سنگین مالیات تهدید کرد

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، قصد دارد میزان مالیات شرکت های محلی نظیر اپل را که کارخانه مونتاژ آن ها در خارج از کشور تاسیس شده افزایش دهد. تهدید شرکت های آمریکایی توسط ترامپ باعث می شود آن ها برای عدم پرداخت مبالغ اضافی، کارخانه های مونتاژ خود را...

31 تیر 1399