کسب و کار

نرخ بیکاری جمعیت فعال در تابستان 9، 6 دهم درصد بود

تهران (پانا) - آنالیز نرخ بیکاری افراد 15 ساله و بیش تر نشان می دهد که 9,6 درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار) در تابستان بیکار بوده اند.

17 مهر 1400

انتخاب و استفاده از شیردوش

برخی از مادران فرزندان خود را شیر می دهند بدون آنکه احتیاج به دوشیدن شیر داشته باشند. برخی دیگر حتی برای شیردهی شبانه هم به دوشیدن شیر اقدام می نمایند. اگر شما بعد از زایمان به شغل قبلی خود باز میگردید و یا می خواهید همسر یا مادرتان در هنگام استراحت...

3 مهر 1400

جذب 85 درصدی تسهیلات اشتغال روستایی، افزایش 8 برابری تسهیلات مشاغل خانگی استان تهران

معاون مالی استاندار تهران گفت: تسهیلات مشاغل خانگی اختصاص یافته به استان در امسال حدود 8 برابر شده و از 86 میلیارد ریال به 622 میلیارد ریال افزایش یافته است.

25 شهریور 1400

ملکی فر: همه مردم می توانند با حداقل 500 هزار تومان در طرح های دانش بنیان سرمایه گذاری نمایند

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: با این ابزار شهروندان هم می توانند ضمن مشارکت در توسعه اقتصاد دانش بنیان کشور، در طرح های دانش بنیان سرمایه گذاری نمایند و در سود و زیان آن شریک شوند.

20 شهریور 1400

ایران خودرو چقدر خودرو انبار نموده است؟

به گفته معاون ایران خودرو، تعداد خودروهای ناقص فعلی این خودروسازی که انبار شده اند به 70 هزار دستگاه در انبار رسیده و علت اصلی آن، اختلال در تأمین قطعات الکترونیکی و لوازم وارداتی وابسته به آن ها است.

4 شهریور 1400

هشدار سازمان هواپیمایی به خریداران بلیت پرواز های نجف

سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: مسافران به هیچ نام گول آژانس های هواپیمایی مبنی بر صدور ویزای عراق در فرودگاه های نجف و بغداد را نخورند و بدون داشتن ویزای عراق، بلیت هواپیما نخرند.

30 مرداد 1400

بخش خصوصی مشمول تعطیلی های کرونایی ، تقاضا برای تعطیلی شهربازی ها و پارک ها

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کسب و کار وزارت بهداشت، تاکید نمود: تعطیلی مشاغل در روزهای اعلام شده (دوشنبه 25 مرداد تا شنبه 30 مرداد) همزمان شامل بخش دولتی و خصوصی است.

28 مرداد 1400

کوشش دانش بنیان ها برای نفوذ ابرکامپیوترها در صنایع محقق شد

یک شرکت دانش بنیان با فراوری نرم افزارهای مختلف، یک گام بلند در حوزه ابرکامپوترها برداشت.

24 مرداد 1400

عملکرد 3 ماهه بانک ها در پرداخت وام

بررسی آمار عملکرد بانک ها و موسسات اعتباری کشور حاکی از آن است که مبلغ کل تسهیلات اعطایی در خرداد 1400 در مقایسه با اسفندماه سال 99، رشد 6.4 درصدی داشته است.

22 مرداد 1400

طالبان گمرک اسلام قلعه در مرز ایران را تصرف کرد

منابع خبری در استان هرات در غرب افغانستان اعلام کردند، گروه طالبان لحظات پیش گمرک مرزی اسلام قلعه در مرز با جمهوری اسلامی ایران را تصرف کرد.

10 مرداد 1400

یکصد میلیارد تومان از مطالبات سال 92 تا به حال بازنشستگان مخابرات پرداخت می گردد

سرپرست معاونت اقتصادی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: مبلغ یکصد میلیارد تومان از مطالبات سال 92 تا به حال بازنشستگان تا انتها هفته بعد پرداخت می گردد.

9 مرداد 1400

قیمت روز موبایل های سامسونگ سری A

خبرنگاران : در این گزارش قیمت روز موبایل های سامسونگ سری A در بازار آمده است.

7 مرداد 1400

برای واردات 10 میلیون دُز واکسن برای گردشگری آماده ایم

حسن تقی زاده انصاری، رئیس جامعه گردشگری الکترونیک در جریان نشست خبری سمپوزیوم یکصد سال گردشگری ایران اظهار کرد: ایمنی اعضا صنعت گردشگری یکی از درخواست های ما از دولت تازه است. همکاران ما برای ارائه خدمات با پاره ای از مسائل روبرو اند، این مسائل آسیب...

6 مرداد 1400

زیست بوم نوآوری اقتصاد دیجیتال در حال توسعه است

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال، با هم افزایی بخش دولتی و خصوصی، فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی در کشور توسعه یافت و زمینه برای فعالیت آنها فراهم تر شد.

2 مرداد 1400

جزئیات وام ودیعه مسکن در سال 1400

متقاضیان وام ودیعه مسکن تا خاتمه شهریورماه فرصت دارند برای این تسهیلات ثبت نام نمایند و به کسانی که سال گذشته وام را دریافت کردند تعلق نخواهد گرفت.

30 تیر 1400

آیا برند چینی پوکو رقیب برند های مشهور می گردد؟

بیش از 17.5 میلیون تلفن پوکو به بازار عرضه شده اند که M3، F3 و X3 Pro بهترین عملکرد را دارند. اکنون لا این حجم فروش به نظر می رسد برند چینی پوکو پس از اعلام استقلال از شیائومی فرایند فعالیت موفقیت آمیزی دارد.

21 تیر 1400

فایل های فروش ملکی آب رفت

رصد بازار خرید و فروش ملک از افت نسبی فایل های فروش حکایت دارد. بررسی ها از شرایط بازار خرید و فروش حاکی از آن است که کمبود تعداد فایل های فروش، قدرت انتخاب را از متقاضیان خرید گرفته است.

14 تیر 1400

شبکه توزیع دارو در کشور چه مشکلاتی دارد؟

پژوهشگران با انجام مطالعه ای مسائل شبکه توزیع دارو در کشور را آنالیز کردند و راهکارهایی برای برطرف معضلات این شبکه ارائه دادند.

29 خرداد 1400

نرخ بیکاری کانادا در پایین ترین سطح 14 ماه اخیر

برای نخستین بار در امسال نرخ بیکاری کانادا به زیر هشت درصد کاهش پیدا کرد.

2 خرداد 1400

افزایش حقوق به بازنشستگان می رسد؟

در حالی که قرار بود همسان سازی حقوق بازنشستگان از ابتدای سال در حقوق ها درنظر گرفته گردد، خبرها حاکی از آن است که شاید در در اردیبهشت ماه هم به نتیجه نرسد. مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان در آخرین روزهای اسفند با واریز مبلغ یک میلیون و 200 هزار تومان...

27 اردیبهشت 1400
تعداد: (77)