علم و تکنولوژی

سهم بالای منابع خانگی مرکز در انتشار دی اکسید کربن

اولین دوشنبه اکتبر هر سال به اسم روز جهانی زیستگاه ها نامگذاری شده و موضوع آن سال جاری تسریع اقدامات شهری برای جهانی بدون کربن است. شهر تهران هم به اسم مرکز کشور سهم زیادی در انتشار آلاینده های متعددی از جمله دی اکسید کربن به اسم یکی از مهم ترین گازهای...

24 مهر 1400

چیزهایی که علم منطق و ریاضیات به ما نمی گوید

خبرنگاران بسیاری از کتاب ها حقیقت های حیرت آوری را نقل می کنند که علم ریاضیات و خرد برای ما آشکار ساخته است. همچنین بعضی از کتاب ها به موضوعاتی می پردازند که علم ریاضیات و خرد هنوز کاملا پیروز به تبیینشان نشده اند؛ ولی کتاب فراسوی مرزهای استدلال نوشته...

22 مهر 1400

گجت پوشیدنی که برق فراوری می نماید

دستگاهی مجهز به آهنربا در مقیاس نانو ابداع شده که در آزمایش روی آرنج فرد بسته شد و با حرکات این عضو بدن برق فراوری کرد.

21 مهر 1400

بیش از 80 مرکز آزمایشگاهی در روز های کرونایی به میدان آمدند، افزایش سرعت فراوری محصولات و تجهیزات

بیش از 80 مرکز آزمایشگاهی در روز های شیوع بیماری کرونا کوشش کردند تا فراوری تست و کیفیت سنجی محصولات بهداشتی و سلامت ارتقا یابد.

12 مهر 1400

ناسا برنامه پروازهای فضایی انسان را به دو بخش تقسیم کرد

در تغییری قابل توجه، ناسا برای سرعت بخشیدن به حضور انسان در ماه و مریخ، برنامه پروازهای فضایی انسانی خود را به دو بخش جداگانه تقسیم می نماید.

9 مهر 1400

یک قابلیت پرطرفدار به واتس اپ اضافه می گردد

خبرنگاران: واتس اپ اخیرا به علت سیاستهای حریم خصوصی خود هدف انتقاد قرار گرفته است اما ممکن است به روزرسانی آینده این پیغام رسان به کاربران کنترل بیشتری روی تنظیمات حریم خصوصی فراهم کند.

3 مهر 1400

آیا همه مدارس از آبان باز می شوند، مجوز بازگشایی به کدام مدارس داده می گردد؟

یک سؤالی که این روز ها خیلی از خانواده های دارای فرزند مدرسه ای می پرسند، این است که آیا در سال تحصیلی تازه، مدارس به شکل حضوری دایر می گردد؟

30 شهریور 1400

استفاده از طب ایرانی، علائم کرونا را بهتر کند، به زودی دستورالعمل به کارگیری طب سنتی در درمان کرونا ابلاغ خواهد شد

خبرگزاری خبرنگاران- دبیر کمیته علمی کشوری کووید 19 گفت: استفاده از طب سنتی یا همان طب ایرانی می تواند علائم کرونا را بهتر کند و طول مدت بستری را کاهش دهد.

21 شهریور 1400

ملکی فر: همه مردم می توانند با حداقل 500 هزار تومان در طرح های دانش بنیان سرمایه گذاری نمایند

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: با این ابزار شهروندان هم می توانند ضمن مشارکت در توسعه اقتصاد دانش بنیان کشور، در طرح های دانش بنیان سرمایه گذاری نمایند و در سود و زیان آن شریک شوند.

20 شهریور 1400

لباس هوشمندی که بر عملکرد قلب نظارت می نماید

محققان دانشگاه رایس با استفاده از الیاف رسانای نانوتیوب کربن پیروز به ساخت لباس های هوشمندی شده اند که به طور مستمر بر ضربان قلب بیمار نظارت دارد و نوار قلب (EKG) می گیرد. این لباس کاملا انعطاف پذیر، راحت، سبک و قابل شستشو است.

14 شهریور 1400

تمام توجیه های علمی برای ریزش دائمی موها!

از دست دادن 100 عدد تار مو در روز طبیعی است اما اگر شما بیشتر از اینها دچار ریزش مو می شوید، شاید دچار یک مشکل سلامتی جدی تر شده باشید.

9 شهریور 1400

56 لذت ساده که روزتان را سرشار از شادی می نمایند

یکی از مهم ترین اهدافی که باید در زندگی داشته باشید، این است که همواره برای شاداب و خرسند بودن خود کوشش کنید. بسیاری از مردم هنگامی که به خوشبختی و دلایل آن می اندیشند، به احتمال زیاد بیشتر به ثروت و اهداف عظیم مادی فکر می نمایند. ولی برای احساس شادی نیازی...

7 شهریور 1400

عوارض آزادراهی، یکی از چالش های مسافرت

سفر و تردد بین شهر و کشورها بعضا جزو بخش های بسیار مهم در زندگی هر فرد است. برخی با دلایل ضروری یا کاری و برخی هم برای تفرج و گذراندن تعطیلات بین شهرها و حتی کشورها سفر می کنند.

6 شهریور 1400

کوشش دانش بنیان ها برای نفوذ ابرکامپیوترها در صنایع محقق شد

یک شرکت دانش بنیان با فراوری نرم افزارهای مختلف، یک گام بلند در حوزه ابرکامپوترها برداشت.

24 مرداد 1400

ایستگاه فضایی بین المللی، یک قدم تا سرانجام راه؟

روسیه اخیراً تهدید به ترک ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) نموده است و این می تواند تأثیر زیادی در آینده این ایستگاه فضایی داشته باشد و آن را به انتهای راه خود نزدیک کند.

16 مرداد 1400

قیمت روز موبایل های سامسونگ سری A

خبرنگاران : در این گزارش قیمت روز موبایل های سامسونگ سری A در بازار آمده است.

7 مرداد 1400

برای واردات 10 میلیون دُز واکسن برای گردشگری آماده ایم

حسن تقی زاده انصاری، رئیس جامعه گردشگری الکترونیک در جریان نشست خبری سمپوزیوم یکصد سال گردشگری ایران اظهار کرد: ایمنی اعضا صنعت گردشگری یکی از درخواست های ما از دولت تازه است. همکاران ما برای ارائه خدمات با پاره ای از مسائل روبرو اند، این مسائل آسیب...

6 مرداد 1400

زیست بوم نوآوری اقتصاد دیجیتال در حال توسعه است

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال، با هم افزایی بخش دولتی و خصوصی، فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی در کشور توسعه یافت و زمینه برای فعالیت آنها فراهم تر شد.

2 مرداد 1400

آیا برند چینی پوکو رقیب برند های مشهور می گردد؟

بیش از 17.5 میلیون تلفن پوکو به بازار عرضه شده اند که M3، F3 و X3 Pro بهترین عملکرد را دارند. اکنون لا این حجم فروش به نظر می رسد برند چینی پوکو پس از اعلام استقلال از شیائومی فرایند فعالیت موفقیت آمیزی دارد.

21 تیر 1400

رنگ جدید ریلمی واچ اس رونمایی شد

در ماه نوامبر گذشته ساعت ریلمی واچ اس با رنگ مشکی رونمایی شد و امروز نسخه جدید نقره ای با قیمت 70 دلار به آن پیوست.

19 تیر 1400
تعداد: (102)